مفروش ایران توافق آمریکا دونالد ترامپ

مفروش: ایران توافق آمریکا دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شروع منزل نشینی یا بازگشت بعد از سکوت؟ ، پشت‌پرده «سکوت» حدادعادل بعد از شکست پرهزینه اصولگرایان

غلامعلی حدادعادل از افراد پشت پرده جمناست. تشکلی که در ظاهر جهت وحدت اصولگرایان ولی در باطن جهت از بین بردن بعضی اشخاص آنها که می توانستند نامزد بالقوه انتخابات

شروع منزل نشینی یا بازگشت بعد از سکوت؟ ، پشت‌پرده «سکوت» حدادعادل بعد از شکست پرهزینه اصولگرایان

پشت پرده «سکوت» حدادعادل بعد از شکست پرهزینه اصولگرایان / شروع منزل نشینی یا بازگشت بعد از سکوت؟

عبارات مهم : قالیباف

غلامعلی حدادعادل از افراد پشت پرده جمناست. تشکلی که در ظاهر جهت وحدت اصولگرایان ولی در باطن جهت از بین بردن بعضی اشخاص آنها که می توانستند نامزد بالقوه انتخابات باشند شکل گرفته بود.

غلامعلی حداد عادل این روزها از هر لحظه ساکت تر است ؛ یک سکوت بسیار سنگین بعد از یک شکست بسیار پرهزینه.

شروع منزل نشینی یا بازگشت بعد از سکوت؟ ، پشت‌پرده «سکوت» حدادعادل بعد از شکست پرهزینه اصولگرایان

حالا کسی که نوید می داد اصولگرایان می توانند پیروز انتخابات اردیبهشت ماه باشند تلاش می کند تا در رسانه ها دیده نشود ؛ برابر پرسش خبرنگاران قرار نگیرد و از هرگونه تحلیل در این مورد پرهیز کند .

او این روزها مشغول رفت و آمد در دفاتر مشاغلی است که مسئولیتش را دارد . توصیه ولی این است که این سکوت و روزه چیزی از سهم او در این شکست انتخاباتی کم نخواهد کرد.

غلامعلی حدادعادل از افراد پشت پرده جمناست. تشکلی که در ظاهر جهت وحدت اصولگرایان ولی در باطن جهت از بین بردن بعضی اشخاص آنها که می توانستند نامزد بالقوه انتخابات

او حالا در کارنامه اش بعد از ماجرای انتخابات مجلس دهم ، داستان دراماتیک انتخابات ریاست جمهوری را هم دارد . او در این انتخابات چند ماه در پشت صحنه و چند هفته آخر را هم به صورت مشخص و نمایان به کارگردانی عملیات انتخاباتی اصولگرایان پرداخت .

غلامعلی حدادعادل از افراد پشت پرده جمناست. تشکلی که در ظاهر جهت وحدت اصولگرایان ولی در باطن جهت از بین بردن بعضی اشخاص آنها که می توانستند نامزد بالقوه انتخابات باشند شکل گرفته بود . آنها از ماه ها پیش نامزد مهم خود را گزینش کرده بودند ؛ حالا باید ساز و کاری پیدا می کردند تا هر کسی غیر از او را کنار بزنند . عالی ترین راه ایجاد یک نمایه دموکراتیک و از بین بردن افراد از طریق آن بود .

باید کسانی مانند محسن رضایی ، سعید جلیلی ، عزت الله ضرغامی ، رستم قاسمی ، نیکزاد و دیگران بی شماری از بین بردن می شدند .

شروع منزل نشینی یا بازگشت بعد از سکوت؟ ، پشت‌پرده «سکوت» حدادعادل بعد از شکست پرهزینه اصولگرایان

آنها محسن رضایی را که احتمال می رفت نامزد انتخابات باشد و البته با برنامه های اقتنصادی رای مختص به خود را هم داشته باشد از طریق همین جمنا از بین بردن کردند .

رحیمیان رییس جمنا و از نزدیک ترین افراد به غلامعلی حدادعادل در یک غروب تاریخی به دفتر سعید جلیلی در پاستور رفته و جلیلی را که از 4 سال پیش تا امروز به مشکل جهت انتخابات کار کرده بود را در تنگایی عجیب قرار داد . آنها کار را به سمتی پیش بردند که جلیلی در عصر روز سه شنبه تصمیم به خداحافظی از انتخابات گرفت . جلیلی فهمیده بود که میدان بازی حدادعادل ، رحیمیان و بعضی افراد پشت صحنه جمنا آنقدر مختصات پیچیده دارد که حتی او را هم در انتخابات با فشار سنگین سیاسی و رسانه ای مواجه خواهد ساخت . می دانست ممکن است سطح این بازی طراحی شده است آنچنان باشد که بیش از روحانی از آنها ضربه بخورد . او انتخابات را به شکل دراماتیکی ترک کرد .

غلامعلی حدادعادل از افراد پشت پرده جمناست. تشکلی که در ظاهر جهت وحدت اصولگرایان ولی در باطن جهت از بین بردن بعضی اشخاص آنها که می توانستند نامزد بالقوه انتخابات

رستم قاسمی ، نیکزاد ، ضرغامی و … هم دقیقا از همین راه از بین بردن شدند .

حدادعادل و رحیمیان دلشان با رییسی بود ؛ بعد قالیباف باید می رفت.

شروع منزل نشینی یا بازگشت بعد از سکوت؟ ، پشت‌پرده «سکوت» حدادعادل بعد از شکست پرهزینه اصولگرایان

محمد باقر قالیباف تلاش فراوانی کرد تا بماند . در مناظره ها همه کار کرد در صحبت ها هم همینطور ، یک تنه به میدان آمده بود در حالی که اشخاص جناح با یک مهندسی حساب شده است از دور او کنار رفته بودند . کسانی مانند محمد رضا باهنر که متوجه این بازی شده است بودند سکوت کردند و کسان دیگری همچون سعید جلیلی و اطرافیان او به کناره گیری قالیباف هشدار می دادند.

اولین رسانه هم کانال تلگرامی نزدیک به جلیلی بود که ماجرای قشار به قالیباف جهت کناره گیری را رسانه ای کرد . همین کانال هشدار داد که فشار جمنا همان فشاری است که جهت نیامدن جلیلی سامان یافته بود . جلیلی و حامیانش علی رغم انتقاداهایی که هر لحظه به قالیباف داشته اند این بار به حمایت از او جهت ماندن در عرصه انتخابات پرداختند ؛ هشدارهای آنها ولی حاصلی نداشت ؛ جمنا ، رحیمیان و حدادعادل تصمیمشان را گرفته بودند.

قالیباف رفت، حالا آنها مانده بودند و نامزد محبوبشان . غلامعلي حداد در توييتر خود نوشت:«آقاي قاليباف با انصراف خود به نفع آقاي رئيسي نشان داد که در ميدان سياست نيز همچون ميدان جنگ، يک ايثارگر و يک راهگشاست.»

آنها بعد از این انصراف جهت رییسی همه کار کردند. کمپین پشت کمپین، صحبت پشت سخنرانی. به بدنه می گفتند کار تمام است ؛ رییسی انتخابات را برده است . می گفتند سونامی در پیش است و منتظر یک رخداد غیر منتظره باشید .

رییسی انتخابات را باخت؛ تمام طرح های اصولگرایان که کارگردانی اش را افراد شاخص پشت پرده جناح انجام داده بودند نقش بر آب شد .

حالا حداد عادل یک بار دیگر صحنه شکست دیگری را به نظاره نشسته است . او اخیرا راجع به در ارتباط با شکست ائتلاف اصولگرایان در انتخابات سال 92 گفته است: « ائتلافی که بنده ایجاد کردم با عدم همکاری دوستان به اختلاف کشیده شد، همه مباحث باعث شد پیروزی غیر منتظره ای رقم بخورد». او راجع به انتخابات مجلس دهم هم که جلسات هماهنگی اش در منزل خودش برگزار می شد و سرانجامش یک شکست دیگر بود هم گفته بود : «عده ای خبر داده و به گونه ای وانمود می کنند که انگار در انتخابات هفتم اسفند اصلاح طلبان پیروزی قاطعی داشتند . ما باید تأکید کنیم که کشور عزیزمان ایران فقط پایتخت کشور عزیزمان ایران نیست و در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز با یک تفاوتی جزئی به پیروزی رسیدند.»

حالا حداد عادل در شرایط خاص ای است ؛ او شاید در همه این چند سال گذشته تلاش کرده تا در مقام شیخوخیت اصولگرایان انجام وظیفه کند ولی اکنون بدنه سیاسی و بخش اجتماعی جناح او را هم در این چند شکست متوالی سهیم می داند . راجع به استمرار سیاست ورزی این شخصیت اصولگرا حالا در کنار گزاره های دیگر شاید یکی از این دو گزاره عملی شود :

1- دور شدن حدادعادل از کاراکتر ریش سفیدی اصولگرایان به خواست خودش

2- تصمیم جناح به گزینش فرد دیگری جهت پوشیدن قبای بزرگتر اصولگرایان شدن

اخبار سیاسی – نامه نیوز

واژه های کلیدی: قالیباف | انتخابات | اصولگرایان | نامزد انتخابات | انتخابات مجلس دهم | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs