مفروش ایران توافق آمریکا دونالد ترامپ

مفروش: ایران توافق آمریکا دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی سنا طرح جامع تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را تصویب کرد

مجلس سنا با 18 رأی موافق و 3 رأی مخالف ««قانون مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017» را به تصویب رساندند.

سنا طرح جامع تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را تصویب کرد

سنا طرح جامع تحریم های کشور عزیزمان ایران را تصویب کرد

عبارات مهم : ایران

مجلس سنا با 18 رأی موافق و 3 رأی مخالف ««قانون مقابله با کارها بی ثبات کننده ایران- 2017» را به تصویب رساندند.

اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه طرحی که خواستار اعمال تحریم های جامع علیه کشور عزیزمان ایران است را به تصویب رساندند.

سنا طرح جامع تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را تصویب کرد

به گزارش تسنیم، اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه (25 می؛ 4 خرداد) طرحی که خواستار اعمال تحریم های جامع غیرهسته ای علیه کشور عزیزمان ایران است را به تصویب رساندند.

پیش نویس این طرح موسوم به «قانون مقابله با کارها بی ثبات کننده ایران- 2017» روز 23 مارس امسال میلادی به کمیته روابط خارجی مجلس سنا ارائه شده است هست.

مجلس سنا با 18 رأی موافق و 3 رأی مخالف ««قانون مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017» را به تصویب رساندند.

سناتور «باب کورکر»، مدیر کمیته روابط خارجی سنا و تهیه کننده مهم این طرح، فروردین ماه امسال اعلام کرد رأی گیری راجع به این طرح به علت آنکه ممکن است بر انتخابات کشور عزیزمان ایران اثر بگذارد به تأخیر افتاده هست.

اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز پنجشنبه با 18 رأی موافق و 3 رأی مخالف ««قانون مقابله با کارها بی ثبات کننده ایران- 2017» را به تصویب رساندند.

این طرح اکنون جهت تبدیل شدن به قانون بایستی ابتدا در یک رأی گیری دیگر به تأیید صحن عمومی سنا برسد و بعد از آن در مجلس نمایندگان آمریکا نیز تصویب شود.

سنا طرح جامع تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را تصویب کرد

طرح تازه سناتورها که در صورت تبدیل شدن به قانون، تحریم های غیرهسته ای علیه کشور عزیزمان ایران را زیاد کردن می دهد، به طور کلی سه محور مهم دارد:

1) تحریم های موشک بالستیک: که اشخاص دخیل در برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران و کسانی که با آنها داد و ستد دارند را نشانه تحریم قرار می دهد.

مجلس سنا با 18 رأی موافق و 3 رأی مخالف ««قانون مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017» را به تصویب رساندند.

2) تحریم های تازه تروریسم: تحریم هایی مرتبط با تروریسم را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعمال می کند و به طور مشخص قوانینی علیه افرادی تدوین می کند که در حال حاضر به بهانه حمایت ادعایی کشور عزیزمان ایران از «تروریسم» تحریم هستند.

این طرح، مدیر جمهور آمریکا را ملزم می کند به فاصله حداکثر 90 روز بعد از تبدیل شدن طرح به قانون تحریم هایی را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اشخاص خارجی که جزو مقام ها، مأموران یا وابستگان این شرکت هستند، اعمال کند.

سنا طرح جامع تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را تصویب کرد

3) اجرای تحریم تسلیحاتی: مدیر جمهور آمریکا را ملزم می سازد تا دارایی افراد و نهادهای درگیر در فعالیت های خاص مرتبط با تأمین، فروش و یا انتقال تسلیحات منع شده است و مواد مرتبط به یا از کشور عزیزمان ایران را توقیف کند.

این طرح خواستار اعمال تحریم علیه افرادی است که در فروش، تامین قطعه، تعمیر و انتقال تانک، خودروی زرهی، تسلیحات با کالیبر بالا، هواپیماهای جنگی، بالگردهای تهاجمی، کشتی، موشک و سامانه های موشکی به ایران، نقش آفرین باشند.

با آنکه تهیه کنندگان طرح تأکید دارند که لحن پیش نویس به نحوی است که در اجرای توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 خللی ایجاد نمی کند کارشناسان پرسشها تحریمی حتی در آمریکا راجع به مغایر بودن آن با این توافق هشدار داده اند.

به عنوان مثال، «آدام زوبین»، معاون وزیر خزانه داری سابق آمریکا چندی پیش در نامه ای خطاب به نمایندگان کنگره هشدار داده این پیش نویس توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران را تضعیف کرده و روابط آمریکا با متحدانش را خدشه دار خواهد کرد.

زوبین نوشته این تحریم ها «با توجه به اینکه دست کم مغایر با روح برنامه جامع اقدام یکسان دیده خواهند شد، موجب تصویر العمل هایی وحشتناکی در داخل کشور عزیزمان ایران و با متحدان ما خواهد شد.»

مقام پیشین دولت اوباما پیشنهاد کرده این طرح تحریمی لغو شود و یا در آن دو عوض کردن اعمال شود:

– از بین بردن ماده ای که خواستار تحریم تمامی افرادی است که مدیر جمهور آمریکا آنها را از حیث کمک های مادی به برنامه موشک بالستیک کشور عزیزمان ایران خطرناک تشخیص می دهد.

– از بین بردن ماده ای که جهت برطرف تحریم های مربوط به برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران شرایط تازه قرار می دهد.

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | قانون | آمریکا | تحریم ها | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs